- Komerční sdělení -finance
DomůPodnikáníRuská Sberbank tvrdí, že navzdory novým sankcím EU funguje jako obvykle

Ruská Sberbank tvrdí, že navzdory novým sankcím EU funguje jako obvykle

Největší ruská banka Sberbank v úterý uvedla, že nové sankce Evropské unie (EU), na jejichž základě je vyloučena z mezinárodního platebního bankovního systému SWIFT nad rámec již platných sankcí, neovlivní její činnost.

Lídři EU se v pondělí (30. 5.) v zásadě dohodli na snížení dovozu ropy z Ruska zhruba o 90 % do konce roku a na dalších sankcích, jako je například vyloučení Sberbank ze systému SWIFT, ve snaze potrestat Moskvu za invazi na Ukrajinu.

„Navzdory novým sankcím pracujeme jako obvykle,“ uvedla Sberbank v prohlášení s tím, že hlavní omezení jejího provozu již platí.

Spojené státy v dubnu uvalily sankce na Sberbank, která má více než 110 individuálních klientů a vlastní jednu třetinu celkových bankovních aktiv v Ruska. Sberbank tehdy uvedla také, že sankce nebudou mít významný vliv na její činnost.

Prague, Czech Republic – March 20, 2013: Sign of a new opened flagship branch of Sberbank in Prague, Czech Republic. Sberbank, the largest bank in Russia, started operations in Europe.

„Vyloučení ze SWIFT nemění současnou situaci. Ruské operace nezávisí na SWIFT a banka je bude provádět ve standardním režimu,“ prohlásila v úterý Sberbank.

TASR o tom informuje na základě zprávy Reuters.

zeny

Mohlo by Vás zajímat

PR článek