- Komerční sdělení -finance
DomůInvesticeMíra nezaměstnanosti v Německu v květnu klesla na 4,9 %

Míra nezaměstnanosti v Německu v květnu klesla na 4,9 %

Nezaměstnanost v Německu pokračuje v poklesu. V květnu bylo v zemi 2,26 milionu lidí bez práce, což bylo o 50.000 méně ve srovnání s dubnem ao 428.000 ve srovnání se stejným měsícem loňského roku.
Nezaměstnanost v Německu pokračuje v poklesu. V květnu bylo v zemi 2,26 milionu lidí bez práce, což bylo o 50.000 méně ve srovnání s dubnem ao 428.000 ve srovnání se stejným měsícem loňského roku. Uvedl to spolkový úřad práce. Míra nezaměstnanosti v největší evropské ekonomice se v květnu snížila o 0,1 procentního bodu na 4,9 %.

Close up unrecognizable young multiracial people sitting in line on sofa with paper documents or modern technology gadgets, waiting for job interview or examination, human resources recruit concept.

„Nezaměstnanost a podzaměstnanost v květnu opět klesly. Zaměstnanost pokračuje v růstu a poptávka po nové pracovní síle se nadále pohybuje na vysoké úrovni,“ uvedl šéf spolkového úřadu práce Detlef Scheele. „Negativní vliv na vyhlídky ale má ruská válka proti Ukrajině a problémy s dodávkami,“ dodal.

Obchod a služby profitovaly z konce pandemických restrikcí. Problémem zůstává nedostatek kvalifikovaných pracovních sil. Poptávka po nových pracovnících zůstává vysoká. V květnu úřad práce registroval 865.000 volných pracovních míst, což bylo o 211.000 více než před rokem.

zeny

Mohlo by Vás zajímat

PR článek