- Komerční sdělení -finance
DomůInvesticePodařilo se odvrátit návrh EK, který by nám zakázal používat ruskou ropu

Podařilo se odvrátit návrh EK, který by nám zakázal používat ruskou ropu

Podařilo se odvrátit návrh Evropské komise, který by Maďarsku zakázal používat ruskou ropu. Uvedl to v noci na úterý po jednání v rámci prvního dne mimořádného dvoudenního summitu Evropské unie v Bruselu předseda maďarské vlády Viktor Orbán na svém účtu na Facebooku.
Podařilo se odvrátit návrh Evropské komise, který by Maďarsku zakázal používat ruskou ropu. Uvedl to v noci na úterý po jednání v rámci prvního dne mimořádného dvoudenního summitu Evropské unie v Bruselu předseda maďarské vlády Viktor Orbán na svém účtu na Facebooku. Informuje o tom zpravodaj TASR v Budapešti.

Představitelé členských zemí eurobloku uzavřeli na summitu kompromisní dohodu, která zakazuje dovoz ruské ropy dodávané tankery, ne však ropovodem.

Motor oil, car engine close up

„Podařilo se nám odvrátit návrh Komise, která by zakázala používat v Maďarsku ruskou ropu. I bez toho máme dost problémů – ceny energií stoupají, inflace je vysoká a pro sankce je celá Evropa na okraji světové ekonomické krize. Za takových okolností by bylo pro nás nesnesitelné provozovat ekonomiku s dražší ropou; byla by to jakási ekonomická atomová bomba. Tomu se nám podařilo zabránit. Dosažená dohoda hovoří o tom, že ekonomiky zemí, které dostávají ropu ropovodem, mohou i nadále fungovat jako dosud,“ upřesnil Orbán.

Maďarský ministerský předseda před summitem hrozil vetováním předmětné dohody s odůvodněním, že zastavení dodávek ruské ropy by zničilo ekonomiku jeho země. Maďarsko jako vnitrozemský stát dostává přibližně 65 procent svých potřeb ropy přes ruský ropovod Družba.

zeny

Mohlo by Vás zajímat

PR článek